top of page

Hikayemiz

Her şey ufak bir zeytin bahçesinde, geçim derdiyle başladı. Zamanla bu uğraş aşk ile yapılan bir geleneğe dönüştü. Binlerce yıldan bu yana gelmiş bu kadim ağaç dedelerimin bize bir yadigarı ve manevi emaneti.

 

​Zeytin demek emek demek. Zeytin demek sevgi demek. Zeytin demek sabır demek. Biz, EGETAN Zeytincilik ailesi olarak zeytin bahçelerimizde sevgiyle yetiştirdiğimiz zeytinlerimiz ve soğuk sıkım naturel sızma zeytinyağlarımız ile gurme zeytinciliği sofralarınıza getiriyoruz.

 

Zeytinlerimizi dalından ellerimizle topluyoruz. Böylelikle zeytinyağı haline gelecek zeytin tanelerimizin dokusuna zarar vermiyor, kabuğunu zedelemiyor ve ezilmeden en yüksek nefaseti almasını sağlıyoruz.

 

Özenle topladığımız birinci kalite zeytinlerimizi 26 derece sıcaklıkta soğuk sıkım yönteminden geçiriyor ve böylelikle düşük asitli naturel sızma zeytinyağlarımızı elde ediyoruz.

 

Kendimizi geliştirebilmek için sürekli çabalıyoruz. Geziyor, farklı ülkelerdeki zeytin ve zeytinyağı üreticileri ile bir araya geliyor, tecrübelerimizi birbirimize aktarıyoruz.

Sevgiyle büyütülen bu emanetlerden bize kalan güzelliği ve eşsiz zeytin lezzetini daha çok insanla paylaşmak istiyoruz.

 

​Çünkü lezzetin ve güzelliğin paylaşıldıkça çoğalacağına inanıyoruz.

IMG_20210811_100330_175.webp

Misyonumuz

Yaptığımız iş az ama eşsiz olsun istiyoruz, bu yüzden her bir zeytine özel ilgi gösteriyoruz.

Soğuk sıkım zeytinyağlarımız ile sıcak sofralarınıza lezzet ve sağlık katıyoruz.

Ayvalık'ta koşup büyüdüğümüz, bizim için manevi değeri olan, kalbimizi ısıtan bu güzel bahçenin sevgi ve emek dolu ürünlerinin insanların damaklarında unutamadıkları bir tat bırakmasını arzuluyoruz.

Vizyonumuz

İnsanın güvenerek yediği yemek onun için kusursuz lezzettir. Vizyonumuz kusursuz lezzetimizi güveninizi kazanarak sofranıza sunmak ve bunun tadını çıkarmanızı sağlamak !

IMG_20201205_142156_047.jpg
bottom of page